5. díl -Procházka

7. dubna 2013 v 12:51 | CaiSe |  When I was a prisoner
Dobré odpoledne přeju :) Přináším vám nový díl WIWaP! Těšili jste se? :)


Po dlouhém přemýšlení se mi konečně povedlo usnout. Nebyl to spánek, na který jsem byla zvyklá. Vlastně to ani nebyl pořádný spánek. Tak nějak podvědomě jsem pořád vnímala okolí kolem sebe. Slyšela jsem, jakoby se někdo pokoušel odemknout dveře ale klíč ne a ne pasovat. Začalo mi bušit srdce.
Pomalu jsem se otočila na bok a koutkem oka jsem zpozorovala Malenie. Stála u dveří a lomcovala s klikou.
"Co se stalo?" dostala jsem ze sebe ospalým hlasem a posadila se na postel. "Kruci Lex. Jak to, že nespíš?!" Zašeptala. Vyděsila jsem ji. Promnula jsem si oči. "Ty jsi otevřela dveře?" Nevěřícně jsem zírala na Melanie, která stála u zcela otevřených dveří
"Joo…no…není tak těžký je otevřít." Řekla. "Ale proč? Ty chceš zdrhnout?" Zeptala jsem se. Nešlo mi do hlavy, proč by jinak otevírala dveře? Jak vůbec ví, že jdou snadno otevřít? A jak je otevřela? Měla jsem hodně otázek ale bála jsem se na cokoliv zeptat. "Neblbni. To by se mi nepovedlo. Jdu se jen projít. A teď buď ticho. Ani jedna z nás určitě nechce vzbudit Bonie. Tak co, jdeš se mnou? Stejně už jsi spolupachatel." Zasmála se a v klidu vyšla z pokoje na studenou chodbu.
Šla jsem za ní. To snad ani není pravda. Jsem tu první den a už si koleduju o trest. Běžela mi hlavou spousta myšlenek. Podlaha na chodbě byla betonová a proto i hrozně studená. Začala jsem se třást ale nebylo to jen zimou. Byla jsem neuvěřitelně nervózní.
Najednou jsem se zastavila. "Melanie, tohle já nemůžu. Jsem tu první den a kdyby se na to přišlo…" "Tak co? Poslali by nás na samotku. Bóže tam už bylo lidí." Řekla s nezájmem. Vůbec jsem nevěděla, co mám dělat. Ruce a nohy jsem zimou už skoro necítila a klepala jsem se jak ratlík. Stála jsem tam a promítala si situace, do kterých bych se mohla dostat.

"Dělej Lex. Tak pojď. Sraby tady nikdo nemá rád." Řekla Melanie a nakročila si k hlavním dveřím.
Sledovala jsem, jak Melanie pomalu odchází. "Já nejsem srab!" Zavrčela jsem, a rychlým krokem Mel dohnala.
"Kvůli tomuhle riskuješ?" Zeptala jsem se po té, co jsme se posadili na lavečku před budovu, ve které máme pokoje. "Já přece neriskuju. Je tu krásně nemyslíš?" Řekla Melanie a zadívala se na nebe plné hvězd. "Nemohla jsem spát. Lepší tady než v tom zaplivaným rádoby pokoji…"
Chvíli jsme jen tak seděli a zírali na nebe, kde se občas objevili hvězdy. Bylo úplné ticho. Sem tam byl z dálky slyšet zvuk projíždějícího auta. "První den je nejhorší." Prohodila Mel. "Pamatuju si, když sem dovedli mě. Byla jsem tehdy ještě malá holka…" "Co jsi udělala?" Zeptala jsem se. Melanie nevypadala na holku, která by lítala v průšvizích. "Ukradla jsem s kámoškama policejní auto. Jen tak z hecu." "Kde jsou ty tvoje kmošky teď?" "Už asi někde doma. Pustili je. To auto jsem řídila já. Ony jen seděli v zadu a smáli se. Já se taky smála. Byla to zábava, ale jen do doby než nás chytli. Dostala jsem 5 let, ony 2 roky. Prý jsem to vedla…"
A tak jsme tam seděli skoro celý večer a povídali si. O přátelích, o rodině, o minulosti…Vlastně povídala spíš Melanie. Mě byla stále stejná zima a tak se mi těžko mluvilo.
Vážně jsme si rozuměli. Smáli jsme se dokonce i tomu, jak jsme se dostali do vězení. Zrovna jsme snili o tom, co uděláme jako první až se dostaneme z vězení, když se najednou vedle mě rozletěli hlavní dveře. Všimla jsem si postavy, která se pomalu přibližovala k nám a já už čekala to nejhorší. Určitě zjistili, že jsme tady…. Proběhlo mi hlavou.

******
Kdo otevřel dveře?
Přišli na to, že Melanie a Alex jsou venku?
Co se stane potom?


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Zajímá tě komix When I was a prisoner?

Ano, je velice zajímavý
Ne, nezajímá mě

Komentáře

1 shianae-sims3 shianae-sims3 | Web | 7. dubna 2013 v 17:53 | Reagovat

To bude určitě Bonnie nebo ten policista... A nebo taky možná úplně někdo jiný..:D Pěkný díl..:) Docela to tam maj ty hlídači na háku, když se tam vězeňkyně takhle procházejí..:D

2 desert-sims desert-sims | Web | 7. dubna 2013 v 18:51 | Reagovat

Kdo otevřel dveře?// Bonnie?
Přišli na to, že Melanie a Alex jsou venku?//Pochopitelně, jestli to bude Bonnie
Co se stane potom?//Nevím, s tímhle zkkušenosti nemám :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama